O S O B N O S T I - K D O  J E  K D O

ČESKO 

 

 

MUDr. Zuzana Vančuříková

 
 
Promovala na Fakultě dětského lékařství UK v Praze, pracovala na dětském oddělení, po atestaci 2 roky na oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici Královské Vino­hrady. Tradiční čínskou medicínu studovala při ČSBS, akupunkturu na Institutu pro doškolování lékařů a farmaceutů. Od roku 1996 se věnuje praxi TČM, akupunktuře, EAV a homeopatii. V sou­časné době působí na Homeopatické klinice a v Centru TČM v Praze. Je členka České lékařské akupunkturní společnosti, podílí se na výuce TČM pro studenty tohoto oboru i laiky.
 
 Kontakt: zvancurikova@cete.cz
 

 

 

 Ludmila Djemelová

 
Feng šuej (feng shui) se profesionál­ně zabývá od roku 1993. Působí jako konzultantka a specializuje se návrhy interiérů   a   harmonizace   prostoru s uplatněním v soukromých i veřej­ných prostorech - v bytech, domech, kancelářích, prodejnách apod. Prostřednictvím umění feng šuej (feng shui) pomáhá řešit nepříznivou situaci v partnerství, zdravotním stavu, kariéře, financích a dalších oblastech, kde klient pociťuje potřebu změny. 
Kontakt: djem@lo-pan.cz
 
 
 

Magr. Jana Arcimovičová

 
 Vystudovala FF UK, pracuje 13 let jako redaktorka časopisu čaliNews, který je zaměřen na zdravý životní styl a doplňky výživy. Pravidelně přispívá do časopisu Regenerace. Ve svých článcích se zaměřuje na bylin­nou léčbu, TČM a dietetiku. Napsala řadu knih: Čínská medicína pod pokličkou, Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu, Léčíme se přírodními antibiotiky a Léčí­me se cibulí. Je spoluautorka knih: Vůně čaje, čokoláda pokrm bohů, Rostlinné omamné drogy a Živel země. Dlouhodobě se věnuje studiu tradiční čínské medicíny (podle prof. Leunga Kok Yuena), nyní nově čhikung tchvejna (qigong a tuina) u prof. Báj Junčchiao (Bai Yunqiao)). Přednáší např. pro Bota­nickou zahradu hlavního města Prahy, Konfuciovu akademii při ÚP v Olomouci aj.
 
Kontakt: jana.arcimovicova@tiscali.cz
 
 
 

Mgr. Renáta Šotová

 
 Vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, vzdělání v oboru TČM získala v Aus-tralian College of Natural Medicíně v Brisbane (Austrálie) a v rámci post­graduálního studia tradiční japonské akupunktury pod vedením Alana Janssona. Specializuje se na reflexologii, masáže tchuejna (tuina), relaxační, sportovní i rekondiční. Terapeutickou praxi absolvovala v Austrálii, Anglii a Praze. Je členkou AACMA (Australská profesní asociace akupunkturistů a te­rapeutů TČM). 
 
 Kontakt: info@cinskamedicina.com
 
 

Mgr. Tereza Dvořáková

 
 Absolventka FTVS UK, obory fyziote-rapíe a speciální tělesná a pracovní vý­chova zdravotně postižených. V1. ško­le TČM vystudovala akupunkturu a pokračuje ve studiu fytoterapie. Má vlastní praxi se specializací na TČM, pů­sobí jako lektorka rekvalifikačních ma­sáží s pětiletou maserskou praxí profesionálních sportovců.
 
 
 Kontakt: tjaklova<5>email.cz
 
 

 MUDr. Anežka Bíziková

 
 Ukončila i. Lékařskou fakultu Univei žity Karlovy, obor všeobecné lékařstv dále studium tradiční čínské medicín] modul fytoterapie při Československf SinoBilogické společnosti, garantovi ný pekingskou  univerzitou Guanc ming. Absolvovala kurz akupunktur IPVZ a další doplňkové kurzy a semináře při Československi SinoBiologické společnosti, kromě jiného wenping (wei bing), šangchoulun (shanghanlun), gynekologie, pediatrii onemocnění  Štítné  žlázy,  kardiovaskulární onemocněr emoce z hlediska tradiční čínské medicíny, symbolika aki punkturních drah podle l-tlng (Yi-jing). Praxi vykonávala na interním oddělení Podřipské nemocr ce s poliklinikou v Roudnici nad Labem, TCM Clinic v Praž od roku 2008 je lektorka TCM Institutu. V léčbě využívá fyt terapii, akupunkturu a dietetiku.
Byla prezidentka i. česko-slovenského kongresu TČM v r ce 2008 a členka programového výboru následujících dvo česko-slovenských kongresu TČM.
 
 Ko nta kt: a. b izi kova@ mostkezd ravi.cz
 
 

MUDr. Jiří Bílek

 
Ještě před promocí na 2. LF UK Praha získal stipendium na roční studium akupunktury na Univerzitě tradiční čínské medicíny v Pekingu, jehož součástí byla i pětiměsíční praxe na akupunkturním oddělení v pekinské Čínsko-japonské nemocnici přátelství. Tento studijní pobyt i fakt, že studium probíhalo v Čínštině, významně ovlivnil jeho další směřo­vání. Vedle lékařské praxe léta příležitostně pracoval jako průvodce po Číně a Tibetu a v roce 2001 byl přizván jako poradce aplikace zážitkové pedagogiky do Outward Bound v Hongkongu.
V roce 2000 nastoupil na gynekologicko-porodnické oddě­lení nemocnice Benešov a o čtyři roky později získal atestaci v oboru gynekologie-porodnictví.
Od roku 2006 se plně věnuje tradiční čínské medicíně. Po ab­solutoriu kurzu akupunktury na IPVZ si otevřel vlastní praxi. Třetím rokem působí jako lektor na 1. škole tradiční čínské medicíny, v rámci jejího kurikula tlumočil na měsíční praxi na Univerzitě tradiční čínské medicíny v Tchienťinu {Tianji-nu). Druhým rokem rovněž přednáší základy akupunktury nai.LFUK.
 
 Kontakt: jirib.tcm@gmail.com
 
 

MUDr. Karel Kolář

 
 Promoval na Lékařské fakultě Uni­verzity Karlovy v Hradci Králové v ro­ce 1980. Poté působil jako internista v ČSLA, vedoucí JIP interního oddě­lení nemocnice Mělník, na II. interní klinice VFN Praha jako kardiolog a od roku 1993 působí jako privátní kardiolog. V roce 1999 se stal členem Československé Sino-Biologické společnosti, studoval akupunkturu a fytoterapii, v roce 2008 získal licenci - kredit i, stupně pro akupunkturu ČLS JEP, Nyní provozuje praxí v oborech interna - kardiolo-gie, čínská diagnostika a léčba, psychoterapie a symbolická medicína. 
 
 Kontakt: kolar.kardio@centrum.cz
 
 

MUDr. Karel Nešpor, CSc.

 
 V roce 1976 promoval na lékařské fakultě a v letech 1977 až 1978 půso­bil v Ústavu fyziologických regulací ČSAV, kde se pod vedením akade­mika Dostálka podílel na lékařském výzkumu jógy. Od roku 1979 působí v Psychiatrické léčebně v Praze-Boh-nicích, kdy byl v roce 1991 jmenován primářem oddělení pro léčbu závislostí. Prodělal dlouhodobý výcvik v psycho­terapii, získal atestace v oboru psychiatrie, léčení závislostí a psychoterapie a obhájil kandidaturu. Na přelomu 80. a 90. let navštívil Bihárskou školu jógy v Indii, se kterou už dříve udržoval písemné kontakty. Absolvoval studijní pobyt v USA. Od 80. let publikuje v domácích i zahraničních odborných časopisech, má na svém kontě více než stovku odborných prací, je autor nebo spoluautor více než 30 knih. Kromě jógy se zajímá o TČM a čchi-kung. Absolvoval krát­kodobý kurz akupunktury pro lékaře, kurzy i. až 4. stupně Čung ivan čchikung (zhong yuan qigongu) - mistr Xu Ming-tang - a kurz o léčebné aplikaci čchi-kungu; tuto metodu využívá jak v profesním, tak soukromém životě.
 
Kontakt: drnespor@gmail.com
 

 

MUDr. Libuše Jeřábkova

 
 Promovala na LF Masarykovy univer­zity v Brně v roce 1982. V současné době pracuje v Psychiatrické léčebně Bílá Voda jako vedoucí neurologic­kého oddělení, jehož součástí je neurologická ambulance a islůžkové oddělení typu „pain clinic". Má dvě atestace z oboru neurologie. Od roku 1993 se věnuje aku­punktuře a tradiční čínské medicíně, V letech 2002 až 2005 absolvovala školu TČM v Praze, v roce 2005 měsíční stáž na Univerzitě Guangming TČM v Pekingu.
 
Kontakt: jerabkova@olu.cz
 

 

MUDr. Ludmila Bendová

 
 Vystudovala Fakultu dětského lékař­ství UK (nyní 2. LF UK Praha) a poté pracovala a atestovala jako inter-nistka, kdy se věnovala výzkumu li­pidů u osob s rozdílným stravovacím režimem. Akupunkturu v té době praktikovala spíše sporadicky, a to i pro nedostatek kvalitní literatury.
S čínskou medicínou se poprvé setkala v roce 1988 na přednáškách UEMTC (Université Européenne de médecine traditionnelle chinoise) ve Francii a následně se snažila získat její odborníky na přednášky v Čechách. Podařilo se to v roce 1990, kdy s MUDr. Michaelou Lidickou a MUDr. He­lenou Jírovou založily Československou Si no Bio logicko u společnost. V roce 1997 navázala tato společnost kontakty s francouzskými partnery v organizaci Chuzhen a čínskou univerzitou Guangming a TUTCM v Tianjinu, s nimiž spolu­pracuje dosud. Samostatnou praxi čínské medicíny provo­zuje od roku 1994, kdy se začala zabývat i focením jazyků. V posledních letech vede i nepovinné volitelné přednášky na téma čínská medicína na i. Lékařské fakultě UK v Praze i Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Přednáší na kongresech čínské medicíny v Čechách i zahraničí.
 
 Kontakt: bendova@tcrn.cz
 
 

MUDr. Michal Strnad

 
 Studia medicíny na LF UK v Hradci Králové ukončil v roce 1979- Začal se zabývat akupunkturou a v roce 1983 absolvoval základní vzdělávání v tomto oboru na IKEM Praha. V současnosti vede zařízeni sdružující klinickou praxi a výuku TČM, které vychází ze zkušeností Sinobiologické školy prof. Leung Kok Yuena, univerzity Guangming v Beijingu a Univerzity TČM vTianjinu, se kterými se seznámil v průběhu studia na i. škole čínské medicíny ČSBS v Praze, kde i řadu let předná­šel. Opakovaně organizoval multidisciplinární vzdělávací semináře v angiologii pro lékaře. 
 
 Kontakt: info@tcmcentrum.cz
 

 

MUDr. Ondřej Toman

 
 V roce 1989 ukončil i. lékařskou fakul­tu FVL UK. Svou specializaci potvrdil složením atestační zkoušky v oboru neurologie. V rámci roční základní vojenské prezenční služby nastoupil k útvaru vrcholových sportovců (zápas), kde se zdokonaloval v mo-bilizačních a manipulačních technikách páteře. Souběžně absolvoval kurzy myoskeletální medicíny a získal certifikát k provádění myoskeletálních technik. Následně pracoval na lůžkovém oddělení Nemocnice Kralupy nad Vltavou. V roce 1993 si založil soukromou ambulanci neurologie a myoske­letální medicíny v Neratovicích. Další znalosti a zkušenosti v tomto oboru si osvojoval na stážích v České republice, mimo jiné vystudoval pododbornost neurofyziologie - kli­nická elektroencefalografie a elektromyografie ke studiu a vyšetření nervů a svalů. Působil jako externí pracovník České akademie věd - obor imunologie - neuroimunologie. Absolvoval kurzy chiropraxe v Saň José (USA). Tamtéž se zdokonaloval v chiropraktické metodě zvané „activator me-thod", kterou zakončil zkouškou. V současné době provádí spektrum chiropraktických metod sloužících k úpravě špatné hybnosti páteře a kloubů, což vede k odstranění funkčních poruch a bolestí.
Již od počátku své praxe léčby bolesti a poruch pohybového aparátu pociťoval potřebu posílit léčebné metody o některou metodiku východní medicíny, což mu vzhledem k propraco­vanosti a ucelenosti teorie poskytla TČM - akupunktura. Vystudoval základní i specializační kurzy v naší republice (In­stitut pro doškolování lékařů a farmaceutů), TČM při Sinobio-logické společnosti a dálkově čínskou univerzitu Guangming v Pekingu, kterou úspěšně ukonči! stáží v pekingské klinice. Svých odborných poznatků využil při sestavování originánich receptur podpůrných emulzí určených ke zmírnění bolestí páteře a kloubů a začal s jejich výrobou. Dnes již tyto přípravky pomáhají velkému množství pacientů. Pravidelně se zúčastňuje kongresů myoskeletální medicíny, chiropraxe a akupunktury, kde také přednáší. Zaměstnává a vychovává další lékaře - budoucí odborníky v oboru myos­keletální medicíny. Ve volném čase se přes 30 let intenzivně věnuje bojovým sportům. 
 
Kontakt: toman@chiropraxe.cz
 
 

MUDr.JiříMařádek

 
 Promoval na Lékařské fakultě Uni­verzity Karlovy v Hradci Králové. U Československé SinoBiologické společnosti vystudoval tradiční čín­skou medicínu s osvědčením praktik akupunktury a praktik fytoterapie. V současné době je ročníkový vedou­cí studia akupunktury a zároveň aktivní přednášející tradiční čínské medicíny u téže společnosti, obor akupunktura a fy­toterapie.
Pracuje jako ambulantní specialista na rehabilitačním oddělení v Jičíně a má soukromou praxí specializovanou na rehabilitaci a tradiční čínskou medicínu. Absolvoval zá­kladní kurz akupunktury na 1PVZ pod vedením dr, Barešové, několik stáží naTchienťinské (Tianjin) univerzitě TČM v Číně a řadu seminářů: Proces orientované psychoterapie, úvodní seminář Somatic experiencíng (léčba traumatu), cyklus seminářů na téma Současné pohybové trendy, pohybová syntéze a tělo jako nástroj. 
 
Kontakt: jmaradek@seznam.cz
 
 

PhDr. Eva Křížová, PhD.

 
Je socioložka, která dlouhodobě působí ve sféře medicíny a zdravotnictví. V současnosti vyučuje na Technické univer­zitě v Liberci a 2. lékařské fakultě UK v Praze. V letech 1999 až 2002 vedla dva výzkumné projekty zaměřené na psy­chologické, etické a sociologické aspekty komplementární a alternativní medicíny. Na dané téma rovněž publikovala sérii Článků v českém i zahraničním odborném tisku. Je autorem a editorem monografie Alternativní medicína jako problém. Jako lektor se zapojila do mezinárodního progra­mu COHCA (Compíementary Health Care) a od roku 2009 jekoordinátorka a lektorka obdobného programu celoživotní-      l ho vzdělávání Erasmus s názvem INCCAR (Integrating Conv      | plementary Care within a Responsive Health Care System), který bude probíhat i v lednu 2011. l
 
 Kontakt: evakriz@centrum.cz
 
 

PhDr. Ing. Eva Boháčková

 
 Psycholožka a grafoložka. Roku 2000 dokončila na FF UK v Praze magister­ské studium jednooborové psycho-" logie; o dva roky později získala titul PhDr. Specializuje se na hlubinnou psychologii,   psychologii   mezních situací a psychologii pohádek. Několik fet se podílela na výuce katedry psychologie FF UK v Praze, kde letos dokončila doktorské studium. Více než deset let působí jako lektorka grafologie a psycho­logie v grafologické a psychologické společnosti CALIX. Od roku 2003 provozuje vlastní poradenskou praxi. V letech 2004 až 2006 působila jako skupinová terapeutka ve stacio­náři pro klienty se speciálními potřebami. Od roku 1995 vede víkendové sebepoznávací a sebezkušenostní semináře. Je spoiuzakiadatelka uceleného konceptu psychologie ra­dosti, zaměřeného především na převádění jednoduchých a účinných technik do každodenního života. 
 
 Kontakt: bohackova_eva@volny.cz
 

 

Zdeňka Batiková

 
 Po letitém hledání seberealizace za­kotvila v oboru tradiční čínské medi­cíny. První pohnutkou ke studiu byl neutěšený zdravotní stav její dcery, která ve čtyřech letech onemocněla meningitidou. Bolesti hlavy neustá­valy a průběžná léčba analgetíky nepřinesla uspokojivé výsledky.
TČM se věnuje od roku 2000. Ukončila studium fytoterapie na 1. škole tradiční čínské medicíny - TČM v Praze. Vede poradnu tradiční čínské medicíny v Karlových Varech a po letech praxe má evidovány kazuistiky více než 500 klientů. V roce 2003 se zúčastila kongresu TČM v Bruselu.
 
 Kontakt: batikova@volny.cz
 

 

Ing. Karel Šimonovský

 
Promoval v oboru zemědělská eko­nomie. Na studium TČM se zaměřil v rámci Československé Sino Biologické společnosti. Je spoluautor čes­kých překladů děl Giovanní Maciocia o bylinných přípravcích. Jako lektor se soustřeďuje zejména na léčivé houby. Věnuje se zejména možnostem prolínání západního a tradičního východního přístupu k léčivým bylinám a ve své poradenské praxi se specializuje na jejich užívání. Je člen ČSBS a PEFOTS.
 
 Kontakt: simonovsky@tcm.cz
 

 SLOVAKIA

 

 MUDr. Alena Ondrejkovičová, PhD.

 
 
Po ukončení studia na LF UK v Brati­slavě až do druhej atestácie z odboru anesteziológia a intenzívna medicína pracovala na ARO Detskej fakultně) nemocnice v Bratislavě. Od roku 1990 pósobila  na ARO,  NsP Staré Město Bratislava, kde sa stala spoluzaklada-telkou ambulancie chronickej bolesti a akupunktury, ktorú po delimitaci! nemocnice a zrušení polikliniky Staré Město transformovala   na   váčšie,   nestátně   pracovisko   LIMING. O akupunkturu a tradičnú čínsku medicínu sa zaujímala ešte v detskej fakultnej nemocnici, prvý kurz absolvovala na pra-covisku ARO FN Košice u MUDr. Kunajovej. Následovali kurzy, školenia a školiace pobyty v Českej republike, Rakúsku, Fran-cúzsku, Německu, Maďarsku a Rusku. V roku 2002 ukončila i. školu TČM v Prahe, v roku 2003 ates­tovala z odboru akupunktura a v roku 2004 z odboru algezio-lógia. V roku 2007 ukončila III. stupeň vysokoškolského vzdelania obhájením titulu PhD. V novembri 2000 bola inici-átorom a spoluzakladatelkou Sinobiologickej společnosti na Slovensku SINBIOS, ktorej je dnes predsedníčkou. Od roku 1996 je funkcionárkou výboru Spoločnosti aku­punktury Slovenskej iekárskej Spoločnosti, šéfredaktorkou slovenskej Časti časopisu Acupunctura Bohémo Slovaca, bola zakladatelkou a prvou predsedníčkou Sekcie akupunktury Slovenskej Iekárskej komory.
V súčasnosti je externou spolupracovníčkou subkatedry akupunktury Slovenskej zdravotníckej univerzity a Ústavu TČM. Je členkou medzinárodnej Spoločnosti ušnej akupunk­tury ASF vo Francúzsku. Prednáša, publikuje a vedie školiace pracovisko Slovenskej zdravotníckej univerzity, kde má aj s voj u prax.

 Kontakt: aondrejk@hotmail.com
 

Ing. Ivan Bokroš

 
 
Absolvent chemicko-technologickej fakulty v Bratislavě. V roku 1989 ukon­čil dvojročné postgraduálně studium v obore biotechnologické procesy a aparáty. Do roku 2003 pracoval v AB Kozmetike Bratislava, 17 rokov je ma-jitelbm firmy IB Cosmetic vyrábajúce bylinné krémy pře lékárně a kozmetické salóny. V rokoch 2001-2007 absolvoval díalkové studium čínskej medicíny v i. škole TČM v Češ kos loven skej SinoBíologickej spoloČ-nosti, od roku 2008 je lektorom spolocnosti. V roku 2006 sa zúčastnil stáže v pekingskej nemocnici TČM.

 Kontakt: ibcosmetic@nextra.sk
 

Ing. Petr Bílý

 
 
Předseda European Feng Shui Organization - Slovakia Branch (Eu-rópska organizácia Feng shui). Má 4. daň v IGA RYU KARATE DO (číerny pás) - organizácia Daitomi, trenér 3. tnedy.
Úspěšné certifikované 4-ročné studium Univerzity Guangming Beijing v Prahe (organizo­vané ČSBS), odbor akupunktura a moxibúcia s každoročnou praxou v Pekingu (Dongzhimen Hospital, Beijing). Odborný lektor na přednáškách o tradičnej čínskej medicíně v Sino-biologickej společnosti v Prahe a na Slovensku, v masérskej škole SANTAL (Dudince), aurikuloterapie, v doškolovacom systéme pře lekárov. Spolupráca s World Federation of Acupuncture - Moxibustion Societies (Peking). Držitel' cer-tifikátu Feng shui - škola tvarov, certifikátu l tlng (Yi-jing) (Kniha premien), certifikátu čínskej astrologie a certifikátu Symboliky chorob z pohlaď u l-ťingu (Yi-jingu) a akupunktu­ry (M.Vinogradoff, Francúzsko).
Člen Sinobiologickej spoločnosti aj Slovenskej psychotro-nickej spoločnosti. Studium feng šuej (feng shui), čínskej astrologie a tvorby horoskopov podlá Wong Kchai (Wong Kai) a Wong Tin (Hongkong), energoinformačných systémov a vonkajších vplyvov na Člověka (MUDr. Rosinský), Dlhoroč-ný výskům symbolov, symboliky a geomancie spolu s feng shui na vplyv a rozvoj člověka a jeho zdravic. Prednášatel' a lektor na seminároch o čchi-kung (qigong - Čínské zdra­votně a energetické cvičenía), řeči těla, symbolech, sym-bolíke chorob, psychodiagnostike, feng šuej (feng shui), tchvejna (tuina -čínské masáže), ca krách atradičnej čínskej medicíny. Konzultant v oblasti zdravia a psychodiagnostiky, pósobil ako súkromný trenér, prednášatel1 feng šuej (feng shui) konzultant na Tenerífe (Kanárské ostrovy). Prednáša a poriada semináře a kurzy v SR a róznych krajinách EU (An­glicko, Španielsko, Česko, Rakúsko...)

 Kontakt: bily.peter@gmail.com
 

MUDr. Jozef Gabrhel, CSc.

 
 
Pósobív SR,Thermovízna diagnostika (Trenčín) a Národný ústav reuma-tických chorob (Piešťany). Rovnako súkromná ordinácia liečebnej reha-bilitácie, myoskeletárnej medicíny a akupunktury (Břehy, ČR).

 Kontakt: jozef@gabrhel.sk
 

MUDr.JurajGajdoš

 
Je jeden zo zakíadajúcich členov Sinobiologickej spoločnosti na Slo­vensku (SINBIOS), ako sesterskej organizácie Česko s loven skej Sino-Biologíckej spoločnosti v Prahe. Bol prvým predsedom SINBIOS-u. Medicínu študoval na Lekárskej fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Po ukončení studia a povinnej praxi prvú špecializačnú skúšku absol­voval v Bratislavě, na Slovenskej zdravotníckej univerzitě z odboru všeobecné lekárstvo. Neskór sa specializoval na internu medicínu. V roku 1991 absolvoval základný kurz akupunktury v Prahe, na klinike u MUDr. J. Mareka, o rok neskór študoval u MUDr. R. Umlaufa a neskór v Olomouci u MUDr. J. Debefa, kde sa zúčastnil viacerých kurzov z auri-kuloterapie a a u ri kulo med i cíny.
Ušnej akupunktuře sa věnoval rovnako na školeniach u MUDr. Oskara Mastaliera (SRN) a MUDr. Yvesa Rouxeville (Francúzsko).
Je absolventem i. školy TČM v Prahe, jeho přednášky sú zá­měra ne hlavně na diagnostiku v tradičnej čínskej medicíně. V roku 2003 absolvoval špecializačnú skúšku z akupunktury na Subkatedre akupunktury Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislavě. Dnes pracuje v odbore akupunktura, má súkromnú ambu-lanciu so zameraním predovšetkým na ochorenia pohybo­vého aparátu, imunitného systému a tráviacich ťažkostí. Problematike akupunktury sa věnuje aj teoreticky. 

Kontakt: gajdosi@tt.psg.sk, jurajgajdos@tpx.net
 

Magdalena Vargová

 
 
Vystudovala hotelovou akademii. Výuku a praxi TČM, ajurvédy, tchaj-ťi čchiian a čchi-kung absolvovala ve Francii a těmito obory se zabývá od roku 1999. Je prezidentka francouz­ské asociace B&chi o zdravém pohybu. Specializuje se na hloubkovou a svedskou masáž, reflexologii chodidla, manuální lymfodrenáž a čínskou energetickou masáž. Od roku 2005 má ve Francii soukromou ordinaci čínské medicíny a holistických masáží. Vede semináře celostní dietetiky.

 Konta kt:mva rgovam@yahoo.frz
 

MUDr. Vladimír Balogh HW

 
Promócia na Lekárskej fakultě UK Bratislava, obor všeobecné lekárstvo, atestácia z I. st. chirurgie, odborná skúška z akupunktury (ILF), atestá­cia z FBLR, atestácia z akupunktury. Odborné Školenia, kurzy: Peking -Kurz akupunktury, Organízácía a ria-denie zdravotnictva (ILF), City Univerzita Bratislava - efek-tívny manažér v zdravotnictvo,Tokio - JICA Kurz organizácie zdravotnictva a zdravotného poistenía, dlhodobé kurzy or­ganizácie zdravotného poistenia a zdravotnictva, odborné stáže v oblasti riadenía zdravotnictva a poisťovníctva (USA, Francůzsko, Švédsko, írsko, Grécko, Portugalsko, Kanada, Belgicko, SRN, Rakúsko, Maďarsko, Bulharsko, Malta), od­borné kurzy aurikuloterapie a akupunktury. PublikaČná a přednášková činnost': referáty z Národného kongresu o akupunktuře v Čine; Využitie akupunktury v of-talmológii, ORL, stomatologii, internej medicíně, chirurgii a vo FBLR, Ekonomizácia Nekovej politiky akupunkturou, Liečba drogovej závislosti. Problematika v ORL a FBLR atď. Systematická přednášková činnost'v rámci subkatedry aku­punktury, katedry FBLR, katedry organizácie zdravotnictva SZU...
Atestačně práce: Akupunktura vo FBLR, nosoíogická jed­notka - liečba tinnitu a hypacusie, Právo, zdravotnictvo
a akupunktura. Spoluautor učebnic Praktická akupunktura a Kompendium akupunktury.
Aktívna účast' na kongresech a seminároch akupunktury poriadaných v SR a ČR. Spoluorganizátor Kongresov aku­punktury a seminárov v rámci Spoločnosti akupunktury Slovenskej lekárskej společnosti a Sekcie akupunktury Slo-venskej lekárskej komory. Organizátor, sponzor a prezident dvoch kongresov akupunktury vo Vyhníach (XXI. Congres-sus acupuncturae Slovacae et Bohemiae cum partitipatio-ne intemationali) a v Prešove (Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou s názvom Súčasné trendy v liečbe drogových závislostí akupunkturou). Prezident Združenia zdravotných poisťovní v SR, člen předsednictva regionálnej LK SLK v Bratislavě, nositel'zlatej medaily SLS, dlhodobý člen výboru Spoločnosti akupunktury SLS, od roku 2003 vicepre­zident SA SLS, podpredseda Sekcie akupunktury SLK od jej založenia v roku 2000, v súčasnej době člen výboru, hlavný odborník MZ SR pře subšpec. odbor akupunktura, vedúci Ústavu TČM SZU v Bratislavě.

 Kontakt: vlado.balogh@gmail.com
 

MUDr.KarolHollý

 
Po skončení studia na lekárskej fakultě Univerzity J. A. Ko­menského sa specializoval na psychíatriu. Akupunktuře sa věnuje od začiatku 70. rokov minulého storoda, základy akupunktury a TČM si osvojoval u dr. Kajdoša, dr. R, Umlau-fa a dr. T. Rosinského, CSc., absolvoval opakované škoiiace pobyty na Oddělení akupunktury Fakultnej nemocnice v Bratislavě u doc. MUDr, J. Šmiralu, PhD. Akupunktuře sa věnoval aj v rámci svojho odboru popři práci primára psy­chiatrického oddelenia. Opakované kurzy u Briana McKenu ho motivovali k využitiu akupunktury v detoxifikácii u zavislých pacientov. Svoje skúsenosti publikuje na narodnych i medzinárodných vědeckých konferenciách.

 Kontakt: hollykarol@gmail.com
 
 

 

 ČÍNA

HuYizhi

 
 
 
Vyšší střední školu dokončoval právě v době vrcholící „kulturní revoluce", takže byl v roce 1968 odeslán na ma­nuální práci na venkov. Tam se začal zajímat o tradiční čínskou medicínu a věnoval se jejímu studiu. V ro­ce 1976/ kdy „kulturní revoluce" skon­čila, se vrátil zpět do města a díky studiu u známého lékaře Xu Guohua pronikl do oboru akupunktury a začal s klinickou praxí. V 80. letech absolvoval systematické čtyřleté studium na Vysoké škole čínské medicíny a léčiv Nanťing čung-i jao tasúe (Nanjing zhongyi yao daxue) a poté pracoval jako lékař v nanjingské nemocnici. V březnu 1997 na pozvání čes­kého rehabilitačního centra pro přírodní léčebné postupy (Hrubá Voda u Olomouce) zavítal do ČR. Po vypršení roční pracovní smlouvy nastoupil do centra tradiční čínské medi­cíny Československé SinoBiologické společnosti, kde působí dosud. Akupunkturní a další tradiční čínskou léčebnou praxi tedy provozuje více než 30 let.

 Kontakt: huyizhi@msn.com
 

MUDr.GuoLi

 
V 70. letech vystudovala západní medicínu na Vojenském lé­kařském institutu v Pekingu a následně pracovala ve vojen­ské nemocnicí. V letech 1979-1983 absolvovala studium TČM na univerzitě čínského lékařství. Od roku 1999 působí v Čes­ké republice. Ze své více než třicetileté praxe má bohaté zkušenosti s léčením komplikovaných onemocnění, bolestí pohybového aparátu, nemocí trávicí a dýchací soustavy aj.
 

Prof. Li Jianzhong

 
 
Absolvoval fakultu čínské medicíny 2. lékařské univerzity Peking (dnes lé­kařská univerzita hl. města). V Pekingu působí jako primář oddělení akupunk­tury v nemocnici čínské medicíny suanwu (xuanwu), dále jako externí profesor na univerzitě Čínské medicíny a farmakologie i v mezinárodním akupunkturním školícím centru. Je člen Akademie čínské medicíny a farmakologie i komise tingluo (Jingluo) čínského akupunkturního institu­tu. Má více než čtyřicetiletou praxi v klinické čínské medicíně a akupunktuře, věnuje se vědecké práci a pedagogické čin­nosti. Vyučoval více než 2000 studentů z celého světa, např. z USA, Anglie a Německa. Specializuje se na léčbu mrtvice, bolesti, žaludečních potíží, paralýzy, pásového oparu aj.

 Kontakt: huatoucat@i26.com
 

Qin Fei

 
 
Několikanásobný mistr ČR ve wu-šu (wu-shu) a vicemistr Mezinárodní sou-těže Taijiquan v Číně, hlavní trenér ve Wu-shu centru. Studoval kung-fu na univerzitě v Číně. Od září 2005 společ­ně s otcem vyučují v ČR cvičení čchi-kung (qigong), kombinaci dechových a pohybových technik zaměřených na koordinaci mysli a těla.
Kontakt: wushuinfo@i63.com

HUNGARY, IZRAEL, ANGLIE, BELGIE

 

Prof. Dr. Gabriella Hegyi, M.D. PhD.

Maďarskc^Hungary
Její zájem o čínskou medicínu se da tuje rokem 1985, kdy začala studovat japonské mistry akupunktury. V roce 1987 pobývala půl roku v Japonsku, kam se opakovaně vracela. Zabývá se Širokým spektrem metod: skal-pová akupunktura, chiropraxe, ústní
a ušní akupunktura, Voli EAV, ryodorak, neurální terapie, masáže a výživa. Je členem několika profesních sdružení, včetně maďarské Akademii věd a Maďarské lékařské spo lečnosti akupunktury. Byla Členem Budapešťské lékařské komise. Přednášela ve více než 20 zemích světa a je autorka bezpočtu článků i studií na profesionální vědecké úrovni. Získala mnoho prestižních ocenění, například první cenu ICMART lékařské konference v letech 1992 a 2002 nebo cenu Maďarské asociace přírodních terapeutů.
 
 Kontakt: drhegyi@hu.inter-net
 

 

Ráni Ayal, Dipl.Ac.

Izrael'Israel
 
Zabývá se studiem i praktiková­ním čínské medicíny od roku 1988. Původně se zaměřil na masáže shi­atsu a meridiánovou akupunkturu a vyškolil se přímo v Japonsku. Po návratu do Izraele dokončit studia v oborech akupunktura, fytoterapie, cvičení tchaj-ťi čchuan, čínské dietetice a výživě. Po promoci se soustředil na klasickou čínskou medicínu podle pěti prvků, větví a kmenů pod vedením nizozemské mistryně akupunktury Joan Duveen.
Stal se vedoucím oddělení shiatsu na Medi-Cin College a ta­ké vedl oddělení akupunktury v jednotce komplementární medicíny v Lékařském středisku Sourasky v Tel Avivu. Díky tomu získal rozsáhlé zkušenosti při výuce studentů i lékařů v rámci různých programů po celém Izraeli. V současné době vede postgraduální kurz akupunktury podle pěti prvků, vět­ví a kmenů.
Nadále se vénuje i soukromé praxi se specializací na gyne­kologii (zejména neplodnost), pediatrii a diagnózu a léčbu „obtížných" chorob. Stojí v čele kliniky pro děti \ dospělé a občas léčí až 120 pacientů týdně. Často přednáší v Izraeli i v zahraničí.

 Kontakt: clinic@flying-stars.co.il
 
 
 

Tuvia Scott

Izrael'Israel
 
Od mládí se věnoval bojovým uměním tchaj-ťi čchúan a čchi-kung, což ho při­vedlo ke studiu čínské medicíny ve své vlasti a následně i v Číně, USA a Evro­pě. Zabýval se akupunkturou podle pěti prvků, taoistickým uzdravováním a břišní akupunkturou. Založil Izraelské centrum břišní akupunktury a tuto metodu vyučuje v Izraeli i po celé Evropě. Byl první praktik čínské medicíny, který se zasloužil o integraci akupunktury do léčby bolesti na rehabilitačních odděleních izraelských nemocnic. V posledních letech se podílel na několika studiích břišní akupunktury a TČM. Formálně je člen výboru Izraelské aso­ciace tradiční Čínské medicíny a v současné době je ředitel oddělení čínské medicíny v kampusu školy Komplementární medicíny v Broshím na univerzitě v Tel Avivu.

 Kontakt: scottuvia@gmail.com
 

Felicity Moir, MSc, BAc, FBAcC, HMRCHM

Anglie^ngland
 
Promovala v oboru akupunktura v roce 1980 a poté absolvovala post­graduální studium v Číně a Velké Británii. Získala magisterské tituly ve vědeckém oboru i mezioborové praxí. Je spoluzakladatelka LSATCM a v roce 1997 se stala ředitelkou, když se tato škola připojila k Westminster University. Působí jako vedoucí studií čínské medicíny, vyučuje akupunkturu a je klinický supervizor. V roce 2008 byla členkou British Acu-puncture Council a zapojila se do týmu, který vypracoval Standardy praxe v akupunktuře (SPA). V současnosti připra­vuje kritéria výuky a praxe čínské medicíny. 

Kontakt: moirf@wmin.ac.uk
 

Peter Deadman

Anglie England
 
Posledních 30 let přednáší o čínské medicíně po celém světě. Je vydavatel a redaktor The Journal of Chinese Medi­cíně (Časopis čínské medicíny) a spo­luautor knihy Manuál of Acupuncture (Manuál akupunktury).
 Kontakt: peter@jcm.co.uk
Metody pěstování života
Přednáška • Sobota 27.11.2010,14:00 - Sál Praha
Čím déle se zabýváme medicínou, tím více si uvědomuje­me, že neexistují zázračná řešení a že je velmi těžké léčit zá­važné nemoci, když už propuknou. Vzhledem k současným epidemiím nadváhy, nádorů, srdečně-cévních onemocnění atd. se jeví naprosto zásadní metody, které minimalizují možnosti jejich vzniku. Výstižně to formuloval Něj ťing (Vnitřní kniha Žlutého císaře, 100 př. n. l.-ioo n. I.}: „Vynikají­cí lékař pomáhá dříve, než vznikne závažná nemoc." Čínské učení o pěstování života obsahuje ohromné množství zna­lostí a je jedním z důležitých oborů tradiční medicíny stejné jako fytoterapie, akupunktura, masáže tchvejna (tuina) atd. V dnešní době jsme schopni potvrdit platnost těchto po­znatků díky závěrům moderních výzkumů životosprávy.
V průběhu přednášky proberu tradiční učení čínské me­dicíny o usměrňování a regulování mysli i citů, vliv stravy, čaje, alkoholu, cvičení, práce, odpočinku, spánku, sexuál­ních aktivit a kultivace sebe sama ve stáří. A to ve srovnání s významnými studiemi posledních let.
 
 

Chris Dhaenens, OMD, L.Ac

Belgie Belgium
 
V Belgii vystudoval obory filologie východu a lingvistická věda a dále filozofie vědy, tradiční čínskou me­dicínu v magisterském kurzu Liu Wai Sang a na Evropské univerzitě TČM. V Pekingu získával vědomosti v Me­zinárodním centru pro výcvik v aku­punktuře, v Haagu v institutu Ky Lín se zaměřil na západní fytoterapii. Působí jako pedagog TČM se specializací na fytoterapii a akupunkturu v Belgii, Nizozemí, Německu, Špa­nělsku, Itálii a Švýcarsku. Je člen nadace Ky Lin, výzkumné skupiny farmakologie čínské i západní Materia Medica, ex­pertní poradce belgické vládní komise pro fytoterapii, pre­zident nadace Benefyt, která usiluje o spravedlivý a schůdný zákonný rámec pro praktikování tradičních lékařských sys­témů v rámci EU.
Napsal řadu kritických esejů o TČM a v současné době při­pravuje knihu o energii tří ohnišť.

 Kontakt: Ínfo@benefyt.eu

 RUSSIA, POLAND, SRN, USA, HOLAND

  

Prof. Vladimír G. Načatoj, M.D.

Rusko Russia
 
Významný   představitel   akademické úrovně tradiční čínské medicíny v Rus­ku vystudoval západní medicínu na univerzitě   v   Moskvě   a   Petrohradě a poté tradiční čínskou medicínu na univerzitě vTchientlnu (Tianjin) v ČLR. Pracoval na výzkumu lipidů a poruch imunity jak v ČLR, tak ve spolupráci s Ruskou akademií věd v Novosibirsku ve spolupráci s akademikem Kozlovém. Stal se členem Čínské akademie věd a je řádným profesorem univerzity v Tchienťinu (Tianjin), kde pravidelné přednáší na kongresech. Pracoval rovněž v Petrohradském lékařském Institutu I. P. Pavlova na katedře akademika M. V. Černoruc-kého. Podařilo se mu prosadit vícestupňové a několikaleté vzdělávání ruských zdravotníků v oblasti čínské medicíny a je autor řady vysokoškolských učebnic čínské medicíny. Dlouholetý přednášející i. školy tradiční čínské medicíny ČSBS se v minulosti proslavil skvělými přednáškami zohled­ňujícími jak čínskou, tak západní medicínu.

 Kontakt: oxana-reva@rambler.ru
 

MUDr. Oxana V. Načataja

Rusko Russia
 
Petrohradskou státní univerzitu I. P. Pavlova ukončila v roce 1996 se specializací na neurologii. Ve stej­ném roce se začala věnovat tradiční čínské medicíně v rámci mezioboro­vého studia psychoterapie a refle-xoterapie pod vedením zkušenýchpedagogů, včetně klinické praxe. V roce 2002 absolvovala půlroční studium na Tchienťinské (Tianjin) univerzitě tra­diční čínské medicíny se zaměřením na léčbu onemocnění nemedikamentózními metodami tcha ťi, čchikung, tchuejna (tai ji, qigong, tuina). Od roku 2005 se na katedře interních onemocnění téže univerzity pod vedením profesora Wei Yu Qi soustředila na výzkum a léčbu organického poškození jater a cévních chorob mozku. V současnosti má vlastní lékařkou praxi v soukromém zdravotnickém zařízeni Můj doktor v Briansku a zaměřuje se zejména na léčbu cévních nemocí mozku, chronické choroby jater (virová a toxická hepatitida, cirhóza atd.) a rovněž kožní potíže. Problema­tikou léčby cirhózy se zabývá rovněž na úrovni vědeckého výzkumu ve spolupráci s Vědeckovýzkumným ústavem klinické imunologie SO Ruské akademie lékařských véd pod vedením akademika V. A. Kozlova a profesora tradiční čín­ské medicíny Wei Yu Qi, hlavního odborníka na hematologii a onkologii Tianjinské univerzity. Na této Škole se každoroč­ně zúčastňuje teoretických i praktických kurzů. Je autorka vědecko-populárních prací, které se týkají hematologie a gastroenterologie z hlediska TČM.

 Kontakt: oxana-reva@rambler.ru
 
 

MUDr. Bartosz Chmielnicki

Polsko'Poland
V roce 2002 promoval na Lékařské fa­kultě Slezské lékařské akademie, dva roky poté ukončil kurz akupunktury na klinice bolesti ve Varšavě. Poté působil na poliklinice se specializací na léčbu bolestí. Rovněž čtyři roky studoval tradiční čínskou medicínu v Krakově. Je předseda Slezské pobočky Polské akupunk-turní společnosti, pracuje jako akupunkturista ve středisku Kompleo v Katovicích a jako sekundář na klinice léčby bo­lesti v Tychy.
Zabývá se cvičením čchi-kungu a jeho zájem o středověké dějiny vyústil v pořádání každoročního středověkého jar­marku na polském hradě Chudow, což je jedna z největších akcí svého druhu.

 Kontakt:ch mieln@gmail.com
 

Susan L. Ondrášek L.Ac

USA
 
 
Vystudovala Sam Houston State University, kde v roce 1978 získala titul bakaláře žurnalistiky. Reiki praktikuje od roku 1984 (mistr Reiki 1997,2005).
Zen shiatsu se začala věnovat v ro­ce 2002 a na Akademii orientální medicíny (MacOM) v Austinu získala příslušné osvědčení. Od roku 2003 se specializuje na klasickou teorií pěti prvků podle J. R. Worsleyho, absolvovala seminář s Neil Gumenic-kem, ředitelem Institutu klasické akupunktury pěti prvků v Kalifornii, a do znalostí i praktických dovedností ji zasvě­tila rovněž uznávaná odbornice Pamela Ferguson. Studium na American Organization for Bodywork Therapies of Asia (AOBTA) v roce 2005 završila certifikátem praktika a v roce 2008 obdržela magisterský diplom v oboru akupuntury a orientální medicíny.Má vlastní praxi s názvem Sedm pokladů léčení v Austinu v Texasu, kdy kombinuje tradiční Čínskou medicínu s klá sickou teorií pěti prvků, ezoterní akupunkturou, zen shiatsu, tchvejna {tuina), reiki, fytoterapií a dietologií, což jí umožňu je léčit tělo, mysl i ducha současně.

 Kontakt: susanlikestoneedle@gmail.com
eventreasureshealingarts@gmail.com
 

Sonia Koltner

Německo'Germany
 
Akupunkturní vzdělání i praxi ab­solvovala v Hamburku a Institutu klasické akupunktury v Jacksonville (USA), kde získala titul L.Ac. Západní byliny v čínské medicíně vystudovala u dr. Evy Mosheim-Heinrich. Vyučuje v centru pro čínskou medicínu CCM-
-Nord {Centrum fiir Chinesische Medizin Nord).

Kontakt: sonjakollner@yahoo.de
 

Jan Schroěn, MSc, OMD

Nizozemí7 Netherlands
 
Po studiích biochemie a akupunktury v Nizozemí absolvoval několik stáží v Číně, kde se zaměřil na tradiční me­dicínu, zejména farmakologii a filozo­fii Tao. V posledních 15 letech vyučoval a přednášel tradiční čínskou medicínu v několika školách a na sympoziích v Evropě i USA. Zabývá se rovněž sestavováním programů výuky TČM na evropské akademické úrovni. V roce 2007 se stal členem vědecké komise Sino-Nizozemské-ho výzkumného střediska pro preventivní a personalizova­nou medicínu (jedná se o spolupráci Královské akademie věd v Nizozemí a Čínské akademie věd, řízené TNO a Institutem chemické fyziky v Dalianu). V témže roce se stal členem rady Asociace holistických veterinářů.
Uplynulých 20 let působí jako akupunkturista a čínský herba-lista na klinice všeobecného lékařství v Utrechtu.
 
 Kontakt: janschroen@me.com

Vyhledávání

© 2008 Provozovatel: Fashion Trade o.s.. e-mail: fashionTV@fashionTV.cz, dopisy@fashionTV.cz, foto@fashionTV.cz, tel.: +420 777 281 915 www.facebook.com/fashiontv.fashiontrade , www.facebook.com/olympijskypark.letna